SKAIDRIAI DIRBANČIOJO ID

2022 birželio 1

Savo užsakovams visada linkime sėkmės statyboje ir, kad ji neaplenktų, primename apie Skaidriai dirbančiojo ID reikalavimus. Už jų laikymąsi yra atsakingas ir užsakovas.

Nuo 2022 metų balandžio 1 d. kiekvienas statybvietėje statybos darbus atliekantis asmuo privalo turėti galiojantį Skaidriai dirbančio asmens ID kodą. Tai „Sodros“ informacinėje sistemoje suformuotas kodas, patvirtinantis, kad asmuo dirba LEGALIAI. Skaidriai dirbančiojo ID kodą privalo turėti VISI STATYBVIETĖJE STATYBOS DARBUS ATLIEKANTYS ASMENYS: dirbantys pagal darbo sutartį; savarankiškai su verslo liudijimu ar individualios veiklos pažyma; komandiruoti į Lietuvą; mažosios bendrijos vadovai ir kt.

Birželio 1 dieną baigiasi pereinamasis „Skaidriai dirbančiojo ID“ laikotarpis! Kontrolės institucijos pradės bausti ir darbuotojus, ir darbdavius. Už skaidriai dirbančiojo ID kodo neturėjimą darbuotojas, atliekantis statybos darbus, bus baudžiamas nuo 50 iki 150 eurų, už pakartotinį pažeidimą – nuo 150 iki 250 eurų bauda. Taip pat yra ir administracinė atsakomybė darbdaviui (FIZINIAM ASMENIUI) ar darbdavio (juridinio asmens) ATSTOVAMS, kad darbuotojai turėtų skaidriai dirbančiojo ID kodus. Bus skiriama bauda nuo 500 iki 1100 eurų, už pakartotinį pažeidimą – nuo 1100 iki 2550 eurų.

Daugiau informacijos rasite čia: https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/isigalioja-skaidriai-dirbanciojo-id-ka-butina-zinoti?lang=lt